O mnie i księgarni słów kilka

o mnie 

Mam na imię Estera. Jestem mamą dwójki dzieci. Pewnego dnia podczas zabawy wymarzyłam sobie, że będę je wychowywać dwujęzycznie. Choć może to za duże słowo.. Jednak na pewno postanowiłam wprowadzać hiszpański w naszym domu jak język drugi. Studiowałam filologię hiszpańską, choć ostatecznie nigdy nie dane mi było jej skończyć. I tak w naszym m=domu usłyszeć można hiszpańskie piosenki i bajki, na regale zobaczyć hiszpańskie książki, a czasem nawet poczuć zapach tortilli de patatas.

Kocham zakupy z drugiej ręki☘ Wydaję zdecydowanie za dużo kasy na ceramikę ☕️

Mam (jeszcze) 25 lat😅 Mieszkamy we Wrocławiu, bo to najpiękniejsze miasto w Polsce💚 A jeśli miałabym się gdzieś przeprowadzić to tylko Meksyk!🌵🌵🌵 No i jeszcze Frida… tak, jestem fanką!

o księgarni

Kiedy wpadłam na pomysł, żeby uczyć moje dzieci hiszpańskiego 🇪🇸 pomyślałam „okej”- muszę kupić książki/ bajki/ gry po hiszpańsku

I tu zderzyłam się ze ścianą.. Szukałam i szukałam. Okazało się, że to nie jest wcale proste zadanie.. Takich książek nie ma dostępnych w Polsce lub są cholernie drogie😞

Pomyślałam, że zamówię z Hiszpanii- no w końcu to nie koniec świata. Ale koszty wysyłki i kwestie techniczne (np. niektóre księgarnie odpowiedziały mi, że do Polski nie wysyłają) Wtedy moje zaangażowanie lekko się ostudziło. Bo kto chce zapłacić kilka stówek za wysyłkę kilku książek?

Wtedy zaświeciła mi się lampka nad głową💡 Może są inne takie osoby? Zrobię większe zamówienie i resztę książek wyślę dalej w świat. I tak od słowa do słowa, od książki do książki- urodziło się moje trzecie dziecko- księgarnia el chico rico.


Ponieważ lubię zakupy z drugiej ręki :

1. bo są po prostu tańsze

2. bo choć tak mogę zrobić coś dla naszej planety

Dlatego według mojego pierwotnego zamysłu filarem księgarni są właśnie książki z drugiej ręki. Ale dla tych co lubią zapach świeżutkich książek- znajdą się i takie. El chico jest nastawione głownie na Najmłodszych, ale nie tylko- sprawdź sam !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *